Çanakkale Sahibinden Satılık Daire

 • Anasayfa
 • Çanakkale Sahibinden Satılık Daire
images

Çanakkale Sahibinden Satılık Daire

Çanakkale sahibinden satılık daire bakıyorsanız bazı kriterlere dikkat etmeniz önemlidir. Zer Yapı sizin için bu kriterleri göz önünde bulundurarak size çok daha iyi yaşam standartları sunmaktadır.

Çanakkale özellikle son dönemlerde daire ve arsa satışlarında artış yaşayan illerimizden biridir. Çanakkale sahibinden satılık daire bakıyorsanız bazı kriterlere dikkat etmeniz önemlidir. Zer Yapı sizin için bu kriterleri göz önünde bulundurarak size çok daha iyi yaşam standartları sunmaktadır. 

Çanakkale’de Gayrimenkul Yatırımı Yapmak İçin Hangi Bölge Daha Uygundur ? 

Çanakkale sahibinden satılık daire almak istediğinizde hangi bölge daha uygundur diye sorduğunuzda en çok değerlenmesi beklenen yerlerden biri olan Kepez bölgesi önerilmektedir. Yazlık evlerin fazlalığı ve yeşillik alanların çokluğu da yine tercih edilme nedenleri arasında geliyor. Bozcaada ve Gökçeada da tarihi güzellikleri ve tarıma dayalı ekonomisi ile dikkat çekmektedir. Ayrıca toplu taşıma araçları ile merkeze ulaşımda zor değildir. Barbaros, İsmetpaşa mahalleleri ve Şekerpınar da merkezi konum ve konut yapıları ile dikkat çeken yerler arasındadır. 

Gayrimenkul Satın Almanın Avantaj Ve Dezavantajları Nelerdir ?

Gayrimenkul satın almanın avantajları şöyle sıralanabilir:

 • Ev satın aldığınızda evinizde yapacağınız irili ufaklı tüm değişikliklerde özgür olursunuz ve yaptığınız değişiklikleri kendinize uygun olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

 • Artık kira ödemek zorunda kalmazsınız ve uzun vadede bir yatırım yapmış olursunuz.

 • Örneğin Çanakkale sahibinden satılık daire aldığınızda ev kredisi ödeseniz bile her yıl kredi miktarı aynı kalırken kira artışı derdi yaşamazsınız. Bu da sizin açınızdan artı bir değer olacaktır.

Gayrimenkul satın almanın avantajlarının yanı sıra dezavantajları da olup, bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Daire satın aldığınızda çıkabilecek sorunların çoğundan ev sahibi sorumlu olduğu için ek masraflar karşınıza çıkabilmektedir. 

 • Ev satın alırken evin fiyatının tamamına paranız yetmediğinde kredi çekmek durumunda kalırsınız ve bu durum sizin için uzun vadeli olabilir.

Aslında ev satın almanın pek de dezavantajı yoktur. Özellikle son yıllarda konut fiyatlarındaki artış ev sahibi olmanın çok mantıklı bir karar ve yatırım aracı olduğunu göstermektedir. 

Çanakkale Sahibinden Satılık Daire

Ev Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Neledir?

Çanakkale son yıllarda değeri artan bir bölge olup, Çanakkale sahibinden satılık daire arayışlarınızda ev satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şöyle sıralanabilir:

 • İlk olarak baktığınız dairenin metrekaresi önemlidir. Evin büyüklüğü ailenizin rahatça yaşayabileceği büyüklükte olmalıdır. 

 • Evin planı yani odaların yerleşim şekli ve büyüklüğü ihtiyaçlarınızı giderebilecek düzeyde olmalıdır. 

 • Alacağınız dairenin cephesi de önemlidir. Güneş alıyor mu alıyorsa ne kadar süre alıyor diye de bakılabilir. 

 • Binanın veya dairenin izolasyon, elektrik ve su ile doğalgaz tesisatları gerektiği şekilde yapılmış mı diye kontrol edilmelidir.

 • Bina ve dairenin deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılıp yapılmadığına bakılmalıdır.

 • Evin bulunduğu konum da çok önemli bir husustur. Market, okul, hastane, alışveriş merkezi gibi kuruluşlara yakınlığı nedir diye bakılmalıdır.

 • Evin ulaşım kolaylığı yani feribot,otobüs gibi ulaşım hatlarına yakınlığı da bakılması gereken unsurlar arasındadır. 

 • Bulunduğunuz bölgede yaşayan diğer insanların sosyo kültürel durumları da kuracağınız komşuluk ilişkilerinde önem arz etmektedir. Dolayısıyla bu konu hakkında da bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

 • Alacağınızın evin mutlaka tapu kaydına bakmalısınız.

 • Ev tek kişiye mi ait başka hissedarları var mı kontrol edilmeli ve ona göre karar verilmelidir. 

 • Herhangi bir borcunun olup olmadığına bakılmalı ya da ipotek varmı diye mutlaka kontrol edilmelidir. 

 • Dairenin ileride değerlenme ihtimali nedir ? Sonrasında kiraya verilecek olsa o bölgedeki kira getirileri aşağı yukarı ne kadardır diye araştırma yapılmalıdır. 

Burada sıralanan ve benzeri birçok unsura dikkat etmeniz Çanakkale sahibinden satılık daire alırken doğru karar vermenizde etkili olacaktır. Bu faktörleri iyice araştırmak ailenize ve yakın çevrenize en iyi şekilde hitap edebilecek bir daire satın almanız konusunda size fayda sağlayacaktır.

Çanakkale sahibinden satılık daire arıyorsanız dikkat etmeniz gereken belli başlı unsurları sıralamış olup, Zer Yapı olarak tüm bu unsurları titizlikle gözden geçirip sizin ve sevdiklerinizin istediği şekilde konutları hizmetinize sunmaktayız. Ayrıca satışın gerçekleşmesinden sonraki beş yıl içinde satış sonrası hizmetler birimimiz sizinle iletişim halinde olmaya devam ediyor olup, bir sorun çıkması halinde firmamız üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmektedir. Yine minimalist projelerimizle yönetim giderlerini minimuma indirgeyen bir anlayışla hareket ederek sizlere bu açıdan da kolaylık sağlamaktayız. Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilir, yine daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Yaz


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/vhosts/zeryapi.com/httpdocs/sections/header.php on line 79

Header Style
Header Layout
Menu Style
Color :