Çanakkale Satılık Daire

images

Çanakkale Satılık Daire

Çanakkale son zamanlarda ev ve arsa satışlarında ilk sıralarda gelen illerimizden biridir. Özellikle pandemi sonrası Çanakkale satılık daire aramaları daha fazla sıklaşmıştır.

Çanakkale son zamanlarda ev ve arsa satışlarında ilk sıralarda gelen illerimizden biridir. Özellikle pandemi sonrası Çanakkale satılık daire aramaları daha fazla sıklaşmıştır. Çanakkale özellikle konumu ve sakin bir kent olması açısından tercih edilmektedir. Bu noktada Zer Yapı size konuyla ilgili en iyi danışmanlığı yaparak istekleriniz doğrultusunda sizi yönlendirecektir. 

 

Çanakkale tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çekerek kendinden söz ettiren turistik bir ilimizdir. Türkiye’nin en büyük adaları olan Gökçeada ve Bozcaada Çanakkale’de yer alıyor. Bu adalara her yerden kolayca ulaşabilmek mümkün. Tabikide ulaşımın kolay olması da Çanakkale satılık daire talebini artıran etkenlerdendir. Çanakkale’ye artan bu talebin sonucunda burada pek çok proje hayata geçirilirken bir çoğu da yapım aşamasındadır. 

 

Çanakkale Satılık Daire

Ulaşım açısından da Çanakkale oldukça iyi bir konumdadır. İstanbul’dan yeni köprü sayesinde yaklaşık 3 saatte Çanakkale’ye gidilebilmektedir. Hem büyük şehirlere yakın olup hem de şehrin karmaşasından uzakta olmak bir çok insanın hayali olduğu için Çanakkale bu konuda cazibe merkezi haline gelmiştir. Son zamanlarda artan gayrimenkul fiyatları insanlar için ev alımını zorlaştırsa da Çanakkale halen birçok ile göre fiyat konusunda alıcının biraz daha yüzünü güldürebiliyor. Bu yüzden ev satın almayı düşünenlere  fiyatlar daha fazla artış göstermeden bu konu üzerine yoğunlaşmaları tavsiye edilendir. 

 

Çanakkale satılık daire arıyorsanız bunu kesinlikle bölgeyi çok iyi bilen bir emlak danışmanı ile yapmanız gerekir. Çünkü bu bölgede imarlı olan ve imarlı olmayan kısımlar var. Bunların analizini çok iyi yapmak ve buna göre karar vermek gerekiyor. Bölgeyi bilen biri size, hangi bölgenin daha doğru olduğunu, hangi bölgelerin gelecekte daha fazla prim yapacağını, hangi semtlerin kültürel ve sosyo ekonomik durumunun daha iyi olduğunu, hangi mahallelerin aile yaşamına daha uygun olduğu gibi birçok konu hakkında bilgiler verecektir. Bu bilgiler ışığında bir daire sahibi olmak tabikide en mantıklı olanıdır. 

 

Çanakkale tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde hem turistik bir şehir hem de yatırımcıların ilgi odağıdır. Bu yüzden özellikle son zamanlarda fiyatlar bir hayli artış göstermiştir. Genel anlamda bakıldığında aslında Çanakkale her bölgesi ile insanları cezbetmektedir. Arz talep faktöründen dolayı fiyatlar aşırı oranda artış gösterse de bazı insanlar bunu fırsata çevirerek bu durumdan rant elde etmeye çalışıyorlar. Bu yüzden bölgede bulunan ve köklü inşaat firmaları ya da emlak danışmanları ile çalışmanız sizi fırsatçıların ağına düşmekten kurtaracaktır. 

Çanakkale Satılık Daire

Satın aldığınız ya da alacağınız konut yaşam standartlarınıza uygun olsun istiyorsanız bunun araştırmasını çok iyi yapmalısınız. Satın alacağınız dairenin katı, yönü, güneş alma durumu, sosyal olanakları, market, okul, hastane gibi kuruluşlara yakınlığı da önem taşımaktadır. Satın alınacak daire kişinin eşi, çocuğu, anne ve babası, yakın akrabaları, arkadaşları gibi yakın çevresinin de standartlarına uygun olmalıdır. Tabiki de tüm bu isteklerin yanında işin maddi boyutu da önemlidir. Bu bağlamda seçim yaparken öncelikle maddi durumunuzu göz önünde bulundurmalı ve sonra diğer kriterleri de gözeterek en doğru seçimi yapmalısınız. 


Çanakkale satılık daire alacak kişilerin dairenin yasal tespitini yaptırmaları gerekmektedir. Konutun yasal durumunun kapsamlı bir şekilde incelenmesi ve eski yapıların kentsel dönüşüm aşamalarının da ayrıca öğrenilmesi, sonrasında kişiye düşecek metrekarenin hesaplanması yine önemsenmesi gereken konular arasındadır. Yine deprem riski olan bölgelerden ev satın alınacaksa buradaki yapıların deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığı da tespit edilmelidir. Zer Yapı tüm konularda size güvenilir hizmet sunarak isteğiniz doğrultusunda en doğru seçimleri yapmanızı sağlayacaktır. Bu doğrultuda tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Yaz


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/vhosts/zeryapi.com/httpdocs/sections/header.php on line 79

Sahabettin Yildirim

11-01-2023

Mesaj: Merhabalar, fiyatlar 2023 de artarmı kredi kullanacağız yeni kredi indirimi işimize yarar mı teşekkürler

Admin

Cevap : Merhabalar; her ne kadar fiyatlarımız uygun desekte ne yazık ki maliyetler yüksek.

Header Style
Header Layout
Menu Style
Color :